A  B  C  Ç  D  E  F  G  H  I  İ  J  K  L  M  N  O  Ö  P  R  S  Ş  T U  Ü  V  Y W  X  Z

KREON Minimikrosfer İçeren Kapsül

KREON Minimikrosfer İçeren Kapsül

KREON Minimikrosfer İçeren Kapsül   

Dr.F.Frik

Etken Madde(ler):
Pankreatin

Piyasa Şekilleri:
300 (25000) mg (IU): 100 minimikrosfer içeren kapsül, 150 (10000) mg (IU): 100 minimikrosfer içeren kapsül, 300 (25000) mg (IU): 50 minimikrosfer içeren kapsül içeren ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
Pozoloji, ayrı ayrı her bir hastanın ihtiyacına göre belirlenir ve aynı zamanda hastalığın seviyesine ve gıda kompozisyonuna göre tespit edilir. Toplam dozun yarısının veya üçte birinin yemeğe başlarken ve kalanının ise yemek esnasında yeterli miktarda sıvı ile çiğnenmeden olduğu gibi yutulması önerilmektedir. Günlük lipaz alımı vücut ağırlığı kilosu başına 15000-20000 üniteyi aşmamalıdır. Kapsülü yutmakta güçlük çekenler (yaşlılar veya çocuklar) için kapsül dikkatlice açılır, minimikrosferler çiğneme gerektirmeyen püre kıvamındaki bir yiyeceğe eklenebilir veya sıvı ile yutulur. Yiyecek veya sıvı ile karıştırılan minimikrosferler saklanmamalı ve hemen kullanılmalıdır.

Endikasyonları:
Kronik pankreatitiste sindirim yetersizliği, kronik taş kolesistitisi, sistik fibrosis ve karaciğer sirozunda endikedir. Mide rezeksiyonlarından ve pankreas ameliyatlarından sonra enzim takviyesinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Akut pankreatitisin başlangıç devrelerinde ve proteine hassasiyeti olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:
Aşırı duyarlılık oluştuğunda ilaç kesilmeli ve semptomatik olarak tedavi edilmelidir. Gebelikte güvenli olup olmadığı kanıtlanmamıştır. Bu dönemde gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde ilaçların genelde anne sütü içinde itrah edildikleri gözönünde tutulmalıdır.

KREON Minimikrosfer İçeren Kapsül   Yan Etkileri:
Deride kızarma, aksırma veya göz yaşarması gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları görülebilir. Özellikle yüksek doz kullananlarda, ishal, bulantı, bazen kolik şeklinde olabilen karın ağrısı görülebilir. Nadir vakalarda anüs etrafında irritasyon bildirilmiştir. Çok yüksek dozların gerekli olduğu durumlarda (örn. mukovisidozis) ürik asit seviyelerinde artma görülebilir. Mukovisidozisli çocuklarda, özellikle pankreatik enzimlerin yüksek dozları ile tedavi ediliyorlar ise izole vakalarda bazı intestinal bölgelerde daralma (ileoçekal bölge, çıkan kolon) bildirilmiştir.

Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine Başlamayınız !! Sitede yer alan tıbbi ilaçlar Eczacı ve Doktorlara yönelik bilgilerdir.
Copyright © 2016 | bodybuilding TR Eurostargym | ,, eurostargym.com adsense gizlilik politikasi