A  B  C  Ç  D  E  F  G  H  I  İ  J  K  L  M  N  O  Ö  P  R  S  Ş  T U  Ü  V  Y W  X  Z

FESTAL N Enterik Draje 210mg

FESTAL N Enterik Draje 210mg

FESTAL N Enterik Draje 210mg   

Aventis Pharma

Etken Madde(ler):
Pankreatin 210 mg

Piyasa Şekilleri:
20 enterik draje, 50 enterik draje içeren blister ambalajlarda.

Kullanım Şekli:
2-3 enterik draje yemeklerden yarım saat önce veya yemek sırasında çiğnenmeden biraz sıvı yardımıyla yutulur. Gerektiğinde bu dozlar yükseltilebilir.

Endikasyonları:
Kronik pankreatitiste sindirim yetersizliği, kronik taş kolesistitisi, sistik fibrosis ve karaciğer sirozunda endikedir. Mide rezeksiyonlarından ve pankreas ameliyatlarından sonra enzim takviyesinde kullanılır.

Kontrendikasyonları:
Akut pankreatitisin başlangıç devrelerinde ve proteine hassasiyeti olanlarda kontrendikedir.

Uyarılar:
Aşırı duyarlılık oluştuğunda ilaç kesilmeli ve semptomatik olarak tedavi edilmelidir. Gebelikte güvenli olup olmadığı kanıtlanmamıştır. Bu dönemde gerekli olmadıkça kullanılmamalıdır. Emzirme döneminde ilaçların genelde anne sütü içinde itrah edildikleri gözönünde tutulmalıdır.

Yan Etkileri:
Deride kızarma, aksırma veya göz yaşarması gibi aşırı duyarlılık reaksiyonları görülebilir. Özellikle yüksek doz kullananlarda, ishal, bulantı, bazen kolik şeklinde olabilen karın ağrısı görülebilir. Nadir vakalarda anüs etrafında irritasyon bildirilmiştir. Çok yüksek dozların gerekli olduğu durumlarda (örn. mukovisidozis) ürik asit seviyelerinde artma görülebilir. Mukovisidozisli çocuklarda, özellikle pankreatik enzimlerin yüksek dozları ile tedavi ediliyorlar ise izole vakalarda bazı intestinal bölgelerde daralma (ileoçekal bölge, çıkan kolon) bildirilmiştir.

FESTAL N Enterik Draje 210mg   ...
Tıbbi Sorumluluk Reddi / Yasal Uyarı! Bu sitede yer alan yazıların tümü, bilgi edinmek isteyen ziyaretçiler için hazırlanmıştır. Bu bilgiler, hiç bir zaman hastalık ve diğer sorunlara yönelik teşhis ve tedavi amaçlı olarak kullanılmamalıdır. Yazılar, sadece yazarların bilgilerini, deneyimlerini ve fikirlerini aktarmaktadır. İçeriği başkaları tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir. Sitede yer alan yazı ve resimlerin kopyalanması, her türlü kullanımı ve bilgilerin uygulanması sonucu doğan hukuki, ahlaki, mesleki, sağlık ve yaşamsal sorunlar sadece bu eylemi gerçekleştiren kişilerin sorumluluğundadır. Bunlardan dolayı ortaya çıkabilecek hiç bir sorundan site ve yazarları sorumlu kılınamaz. Doktorunuza Danışmadan sitede yer alan diyet ve benzerine Başlamayınız !! Sitede yer alan tıbbi ilaçlar Eczacı ve Doktorlara yönelik bilgilerdir.
Copyright © 2016 | bodybuilding TR Eurostargym | ,, eurostargym.com adsense gizlilik politikasi