Hücre Yeniliyor Zihni Geliştiriyor - Haberler

Haberler

Eurostargym
Hücre Yeniliyor Zihni Geliştiriyor -
ANASAYFA ARAMA GALERİLER VIDEO ANKETLER SİTENE EKLE RSS&FEED İLETİŞİM
Son Dakika

ARAMA


Gelişmiş Arama

EN ÇOK OKUNANLAR

Hücre Yeniliyor Zihni Geliştiriyor

Hücre Yeniliyor Zihni Geliştiriyor

Tarih 12 May?s 2015, 23:17 Editör

Hücre Yeniliyor Zihni Geliştiriyor.Zengin protein ve E vitamini deposu olan Buğday özü ''Ruşeym'', buğdayın özünden elde edilen bir toz.

Hücre Yeniliyor Zihni Geliştiriyor

"Zengin protein ve E vitamini deposu olan Buğday özü ''Ruşeym'', buğdayın özünden elde edilen bir toz.Hücre yeniliyor, zihinsel gelişimi destekliyor, kalp damar hastalıklarına iyi geliyor.Zengin protein ve E vitamini deposu olan Buğday özü ''Ruşeym''den bahsediyoruz.Bir ton buğdaydan ancak bir kilogram Ruşeym, elde edilebiliyor.Ruşeym, buğdayın özünden elde edilen bir toz.Tanenin filizlendiği yer olan Ruşeym, buğday öğütülürken, özel bir işlemle elde ediliyor. Bu mucizevi besin, protein ve E vitamini deposu.Ç.Ü Gıda Mühendisliği Bölümü Yrd.Doç. M.Sertaç Özer, ''Buğdaya kıyasla protein içeriği yaklaşık 2 buçuk kat daha yüksek. Yağ içeriği oldukça yüksek ve bu yağ içeriğinden birlikte yağ asidi dengesi ve E vitamini, tokoferol içeriği son derece yüksek.'' dedi."

Sağlık İçin Yararlı

'Hücre yenilenmesini hızlandırdığını, antioksidan özelliği nedeniyle bu anlamda son derece faydalı olduğunu söyleyen Sertaç Özer, "Bağırsak hareketlerini hızlandıracaktır, zihinsel gelişime iyi gelecektir, kalp damar hastalıklarında da koruyucu anlamda etkin'' şeklinde konuştu.

Tadı güzel olan Ruşeym, 1 kaşık yoğurt içinde, sütün içinde,  kahvaltılık gevrekler yerine farklı şekillerde tüketilebiliyor.

Ruşeymi, Tüketmemesi Gerekenler de Var

1 yaş altındaki çocuklarda, özel beslenme gerektiren, lif tüketmemesi veya sınırlı tüketmesi gereken insanlarda ve çölyak benzeri gulüten tüketemeyecek hasta gruplarında kullanılmaması gerektiği bildirildi.

trthaber.com

Bu haber 365 defa okundu.

Şifalı Bitkiler     Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir
    Anasayfa - Şifalı Bitkiler

Ege’nin otları ömrü uzatıyor

Ege’nin otları ömrü uzatıyor Ege’nin otları ömrü uzatıyor,Vitamin ve mineral açısından zengin olan otlar, uzmanlara göre hem ömrü uzatıyor hem d...

Yeşil çayın bilinmeyen faydaları

Yeşil çayın bilinmeyen faydaları Yeşil çayın bilinmeyen faydalar,Prof.Dr. Erdem Yeşilada Dünya Sağlık Haftası’nda yeşil çayı ve çağın hastalığı kans...
Yorum Yapın

Facebook

Tüm Hakları Saklıdır ©eurostargym.com
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

EU-GYM EU-GYM