Sıçrama Hareketleri,Basketbol Ve Boy Uzatma

Basketbol ve boy uzatma için sıçrama hareketleriMerdivenden Sıçrayarak Çıkma Hareketi

Sıçrama veye Boy Kısalığı problemi yaşıyan 22 yaşından küçük Erkekler ve 20 Yaşından Küçük Kız çocukları için çok iyi sonuç veren harekettir.

4-5 basamaklı merdiven veya merdivene benzeyen bir platformda yapılır.Hem uzun atlama hemde sıçramayı geliştirmek için haftada 2-3 gün çalışılmalıdır.Merdiven önünde durarak 2 basamak yukarıya sıçrıyoruz ve sonra 2 basamak daha sıçrıyoruz. Daha sonra merdiveni inip 1-2 dakika dinlendikten sonra yeniden deniyoruz.

Başlangıç gününde az tekrar yapın örneğin 10 tekrar ve ilerleyen günlerde kademeli olarak arttırın.Kızlar biraz daha yavaş gitmeli.

Dikkat edilecek Noktalar; Merdivenlerde yaparsanız mutlaka ayaklarınızı koruyun , düşme anında dislerinizde ayak bileklerinizde ve baldır kaslaraında yaralanma, zedelenme ve kemiklerde kırıklar oluşabilir mutlaka koruyucu kullanın.

Basketbol ve boy uzatma için sıçrama hareketleriPilates Tahtası Üzerinden Yan Sıçrama Hareketi

Pilatez tahtası üzerinden yan sıçrama. Aslında kolay bir hareket ama başlarken hızlı yapmayın.Yan sıçrayın 5 sn durun sonra diğer tarafa sıçrayın.

Bu hareketi fazlaca yapabilirsiniz yeni başlayanlar günde 15-20 tekrar ileriki aylarda 100 tekrara kadar çıkabilirsiniz.

Basketbol ve boy uzatma için sıçrama hareketleriSıralı Engel Üzerinden Sıçrama Hareketi

Sıralı engellerin üzerinden sıçrama. 3 adet 30-40 cm yüksekliğinde engelle başlayın ilerleyen zamanlarda öndeki 30 cm ortadaki 40 cm arkadaki 50 cm yapın ve dahada sonraki aylarda bu platformları yine yükseltin.

Hareketi 1-2-3 ara vermeden zıplayın sora başa gelin yine tekrar edin.İlerleyen zamanlarda ileri zıplama sonra ters zplayarak geri gelme şeklinde yapılabilir.

Basketbol ve boy uzatma için sıçrama hareketleriBir yüksek ve bir alçak platformdan zıplama hareketi

Buradaki sıçrama 2 platformlu alçak ve yüksek, Alçak platformdan yere zıplayıp hız alarak yüksek platformun üzerine sıçrıyoruz.

Geriye platformun kısa olanın üzerine çıkıp yeniden devam ediyoruz , aralarda 1e er dakika dinlenmeyi ihmal etmeyin.

Basketbol ve boy uzatma için sıçrama hareketleriBir platformdan yere ve havaya zıplama

Bu sıçrama egzersizi biraz zorlama yapmayı gerektiri, bir basamak yüksekliğinde olan bir platforma çıkıp yere zıplıyor ve hız alarak yukarıya zıplıyoruuz.Bu egzersizi her defasında biraz daha fazla zıplayarak zorlayın.

Sıçrama hareketleri performans isteyen önemli hareketlerdir. İlk başladığınız zamanlarda baş dönmesi, bulantı ve aşırı terleme olabilir.Bunların nedeni tansiyon düşmesi veya şeker düşmesi olabilir böyle durumlarda yanınızda şekerli gıdalar bulundurun veya eczaneye giderek şeker veya tansiyonu ölçtürün.

Boy uzatma hareketleri ile  sonuç almak kesinlikle mümkün. Bunun için sabır, beslenme, düzenli uyku ve uzun bir süreç gerekli ( en az 6 ay). Beslenmede öncelik proteinli besinler. Bunlarda en önemlisi balık ve balığın sırt bölümü  .Önemli balık ürünleri Somon balığı, palamut . Proteinli besinler büyüme hormonu salgısını tetikler.

Büyüme hormonu salgısını arttıran diğer şeyler. Düzenliuyku , düzenli beslenme, düzenli egzersiz. Düzenli uyku şu açıdan önemlidir, rem uykusu dediğimiz en derin uyku anında büyüme hormonu salgısı artmaktadır. Düzenli beslenin , tek yönlü beslenen kişilerde boy uzaması miktarı yeterli değildir. Düzenl egzersizde yine egzersiz sırasında büyüme hormonu salgısı tahrik edilerek artmaktadır.

 

Sistemler 1 2 3


 

 

Önceki 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sonraki

,|Copyright © 2016 | bodybuilding TR Eurostargym | ,, eurostargym.com adsense gizlilik politikasi