SEATED DUMBBELL PRESS Resimli Anlatım
SEATED DUMBBELL PRESS Resimli Anlatım

SEATED DUMBBELL PRESS Resimli Anlatım (Oturarak Dambıl İle Omuz Press ) Türkçe anlamına gelir.Ve 2 türlü yapılır .

1- Oturarak ve sırtı dayayarak dambıl omuz press

2- Oturarak ve sırt boşta kalarak Dambıl Press

Bizim tavsiyemiz sırtı dayayarak yapılması, Sırt danmadan yapılan dambıl omuz press hareketi omura ve bele çok fazla yük bindirir ve buda ileride hem kireçlenmeye neden olur hemde belde dayanaılmaz ağrılara neden olabilir.

Bench'in kenarına oturulur. Sırt platformu ayarlanarak dik pozisyona getirilen özel Bench'de sırtı tamamen dayamak suretiyle de uygulanabilir.  

Dambıllarv avuç içleri karşıya doğru bakacak şekilde sıkıca kavranır ve omuz hizasına getirilir,Omuz hizasından itibaren nefes verilerek yukarıya baş üzerine kadar kaldırılır ve nefes alarak tekrar başlangıç pozisyonuna indirilir.

Hareket devamınca, dumbbell'lar yukarıya kaldırıldığında, ağırlıklar döndürülerek bir rotasyon ile çalışılırsa, omuzların değişik açılardan çalışması sağlanmış olur.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin

Hatırlatma :Serbest Ağırlık çalışmaları : Serbest ağırlık ile çalışma (SAÇ) ingilizce (free weight training) ve ağırlıklı makinalarda (AMÇ) ingilizce (weight machines) çalışma diye ikiye ayrılmaktadır.SAÇ(FWT) ise kendi içinde dambıl ve barbell ile yapılan kaldırmalar diye bölümlere ayrılmaktadır.Programlar her iki çalışma şeklini de kapsamalıdır,sadece barbell veya sadece dambıl ile yapılan programlar ile istenilen sonuç tam olarak alınmaz.

Egzersiz Profili

triceps-arkakol

 

1. Derecede Kaslar

2.Derecede Kaslar

omuz kasları - omuz anatomisi
ilk   BARBELL PRESS BEHIND NECK   son


Sistemler 1 2 3

 

Copyright © 2016 | bodybuilding TR Eurostargym | ,, eurostargym.com adsense gizlilik politikasi