Preacher Curl Tekniği Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
Preacher Curl Tekniği Nasıl Yapılır?

Preacher Curl Tekniği Nasıl Yapılır Resimli anlatım. Türkçe.

Preacher Curl Tekniği Nasıl Yapılır;:: Koldan omuza doğru dayandırıldığı yaklaşık 35-45 derce olan özel sehpada yapılır.Kollar nefes alınarak ve platformla temas edinceye kadar indirilir,nefes vererek tekrar başlangıç pozisyonuna kaldırılır.Hareketi yaparken omuzlar oynatılmamalıdır.Hareket Düz-Kırık bar veya dambılla yapılabilir.

Hareketi uygularken omuzlar ilerigeri oynamamalıdır , dirsekler yanlara açılmamalı ve aşağı yukarı kaymamalıdırr eğer hareketi doğru yaparsanız size kazandırır.. Harekete başlamadan önce mutlaka koltuk altı sehpaya iyice otursun bu çalışmanın daha etkili olmasını sağlar.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur , verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir.Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma1- Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

2- Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.

3- Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kiko başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutcular için geçerli normal kişiler için değil).

4- Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Egzersiz Özet

1. Derecede Kaslar

2.Derecede Kaslar

biceps muscle anatomy
Etiketler: Pazu hareketleri Pazu programları Barbell curl Preacher CurlConcantration curl Cable Curl Ez-Bar Curl Machine Preacher
Sistemler 1 2 3

 

 

Önceki 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sonraki

 

 

 

 

 

,|Copyright © 2016 | bodybuilding TR Eurostargym | ,, eurostargym.com adsense gizlilik politikasi