Pilates Prensipleri . Pilatesin Altı Prensibi

Pilates Prensipleri . Pilatesin Altı Prensibi

Birçokları için, bu altı ilke Pilates egzersizleri yaklaşımın temelini oluşturur.Pilates Egzersiz metodu Bu uygulama fitnessi dünyada eşsiz kılan bir parçadır.

Bunu unutmayın önemli Joseph Pilates prensipleridir ve doğrudan yapılmalıdır. Joseph Pilates 'ten bu yana geliştirilerek gelen standart kavramlardır. Bu nedenle, ilkeleri her zaman plates topuyla bağdaştırmak doğru değildirl, belirli sözcükler ilkeleri sayısını veya bazı kavramlar için kullanılır. kısmen eğitim programı olan Pilates için bazılarını bulacaksınız Yine de benzer plates ilkeleri burada mevcuttur.

Joseph Pilates aslında Contrology"adlı eserinde" . O akış ve nefes , kontrolü, konsantrasyon, merkezleme gibi ilkeler bütünleştirici etkisi üzerinde hareketini hepsi bir olmalı bunlar,beden / zihin / ruh yaklaşım.İsterse platesi bedenle ,topla veya cihazlarla yapın mutlaka bu kurallara uyulması gereklidir.Reformcu bir kimliğe sahip olsanız bile bu kurallar her zaman geçerlidir.

Merkezleme: Fiziksel beden, odak noktası merkezi sinir sistemi ve kasıklardan idare edilir ve tüm sistem buralara odaklanarak çalışılır

Konsantrasyon: Egzersizlere bağlılık çok güçlü konsantrasyon ister,en verimli egzersizleri bu şekilde elde edebiliriz..

Kontrol: Pilates Her egzersiz ile kas kontrolü tamamlayarak yapılır . Hiçbir vücut parçası merkezden ayrı çalışmamalı

Hassaslık: Pilates olarak, bilinçlendirme her hareket boyunca olur.Vücut uyumu görecelidir,vücut urganlarının herbiri için ayrı bir yönerge çizilir..
Nefes: Joseph Pilates egzersizleri dolu bir nefes alıp vererek ve vurgulanarak yapılır.Akciğerleri körüklü bir pompa kullanarak dışarı atar. En iyi Pilates egzersizleri pilatesin ayrılmaz bir parçası olan nefes alış veriiyle yapılır..

Akış: Pilates egzersizlerini akıcı bir biçimde yapmak gerekir.. Akışkanlık, zarafet ve egzersizlerin uygulanışkolaylığı vardır.Bir egzersiz tüm vücut üzerinde akıcı olarak yapılı ani hareketlerden kaçınmalı ve adeta danseder gibi nefes ,egzersiz akıcı biçimde yapılmalıdır.

Pilates prensipleri, biraz soyut gelebilir ama denge, zarafet için bu ilkelerin hesaplayarak entegrasyonu sağlamalı bu size herzaman kolaylık sağlayacaktıt

Pilates Videoları


Pilates Egzersizleri,Resimli grafikli videolu anlatım
Sistemler 1 2 3

Önceki 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40  Sonraki

 

 

 

 

 


Kas Geliştirme Hareketleri
  • Kalf hareketleriVücut geliştirme ve kas gruplar
  • Kalf hareketleriBodybuilding Videola