Arm Curl Machine Tekniği Resimli anlatım
arm curl
Arm Curl Machine Tekniği Resimli anlatım Türkçe

Arm Curl Machine Tekniği Resimli anlatım ; .Bu hareket için dizayn edilmiş ve çok özel bir hareket açısı sağlayan ve Arm Curl Machine denilen bir cihazda uygulanyr. Biceps kaslarynyn özel olarak çalışmayı mümkün kılar  ve dirseklerin hareketli bir platforma yerleştirilerek çok verimli kasylmasyn) sa?layan bir harekettir.

Makinanyn oturma platformuna oturularak, özel olarak düzenlenmiş hareketli dirsek dayama platformuna yaslanılır ve ellerle yine özel bir tutma bary ile bar kavranarak yukaryya doğru, nefes verilerek omuzlara yakynlaşyncaya kadar çekilir ve tekrar nefes alynarak, biceps kaslary tamamen düzelinceye kadar aşağıya indirilir. sağa ve sola kaçmamasyna dikkat edilmelidir.

Hareketi yaparken dirseklerinizi ve omuzları ve dirsekleri oynatmayın bu hareketin az etki etmesine sebep olur, ayrıca koltukaltı platforma iyice yerleşmelidir ve kaldırdığınızda omuz hizası seviye olmalıdır.

Ystenilen sayyda tekraru yapyn ve hareketi tamamlayyn.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma1- Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

2- Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.

3- Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kiko başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutcular için geçerli normal kişiler için değil).

4- Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Hareket Analizi

Hareket Grubu : Pazu
Çaly?an Kaslar : Biceps,forearm
Cinsiyet : Erkek - Kadyn
Seviye : , Orta , Yleri
Ekipman : Arm curl machine
Kuvvet Tipi: Çekme -
Egzersiz Türü : Güç
Set ve tekrar : 4 x 10-15
Haftalyk Gün : 1-2 gün
Yazar : Özer Çayly

 

1. Derecede Kaslar

2.Derecede Kaslar

biceps muscle anatomy

 

Sistemler 1 2 3