Incline Barbell Bench Press Nasıl Yapılır Resimli
Incline Barbell Bench Press Nasıl Yapılır Resimli

BARBBELL INCKINE BENCH PRESSNASIL YAPILIR

Incline Barbell Bench Press Yapılışı; Resimli Anlatımı Özel olarak yapılmış 'Incline Bench' ismi verilen sıranın üzerine, bacaklar her iki yanda kalacak şekilde yatılır. Barbell, Bench'in her iki yanında bulunan askıların üzerindedir. Barbell barı, omuz genişliğinden biraz daha geniş tutuş açıklığı ile her iki el ile kavranır. Nefes alınarak köprücük kemiğinin üzerine gelecek şekilde indirilir. Yine kontrollü ve yavaşça, kollar tam düzelinceye kadar, göğüs kaslarında tam gerginlik hissederek yukarıya kaldırılır.

Ellerin tutuş açıklığı omuz genişliğinden daha dar ise, göğüs kaslarının iç kısımları, daha geniş ise, dış ve yan kısımları daha etkili çalışır.  Barbell üst göğüs press hareketi bütün gövdenin kuvvet ve görünüşünü çok olumlu yönde etkileyen en faydalı temel hareketlerin başında gelir  Ağırlık arttırmak için mutlaka yardımlı çalışın, son sette  yapacağınız maksimum ağırlığı yapın ama son setten sonra yapacağınız maksimum ağırlığın ğzarine 10 kg daha ekleyin ve  bir arkadaşınızdan yardım isteyin ve her göğüs antrenmanında bunu tekrarlayın. Bir süre sonra inanamıyacağınız ağırlıkları kaldırmayı başarırsınız.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma Her antrenman sonunda mutlaka (warm-down) soğuma yapın. Soğuma bir aktif dinlenme şeklidir. Çalışma sonrası kan ve kasta biriken laktik asit bu şekilde bünyeden daha çabuk uzaklaştırılır. Düşük tempolu 10-12 dakikalık esneme - germe egzersizi veya 10 dakikalık hafif ağırlık ve tempo ile çelışme soğuma için idealdir.

En az yılda bir kez kan verin, kan vermek vücudumuzu yeniler ve daha enerjik olmamızı sağlar.Ayrıca kan vermenin birde insanlık açısından verdiği bulunmaz bir mutlulu kaynağı olduğunu unutmayın. Vereceğiniz birkaç ünite kan ile vücudunuz yenilenirken kimbilir kaç hastanın ve kaç kaza geçirmiş insanın canını kurtaracağınızı unutmayın. Hatta sadece kendiniz kan vermeyin arkadaşlarınızıda bu konuda teşvik edin. Sadece kendinizi sevmeyin kendinizle birlikte her canlıyı sevin.

BARBBELL INCLINE  BENCH PRESS

Egzersiz Profili

Üst Göğüs hareketi | İncline Chest Movement

1. Derecede Kaslar

2.Derecede Kaslar

göğüs anatomisi
 

Sistemler 1 2 3

 


Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki