One Arm Pulley Pushdown Tekniği Resimli Anlatım

One Arm Pulley Pushdown Tekniği Resimli Anlatım

 

ONE ARM PULLEY PUSHDOWN İzle

One Arm Pulley Pushdown Tekniği Resimli Anlatım Türkçe.

One Arm Pulley Pushdown Tekniği Resimli Anlatım; Ticeps Station denilen özel makinede uygulanır. Ucunda ağırlık plakaları olan özel tutma kulpu, bir el ile avuç içi yüze bakacak şekilde tutulup, nefes verilerek yere doğru, dirsek tamamen düzelinceye kadar itilir ve nefes alınarak başlangıç noktasına dönülür. Hareket zaten virşey yapmanıza gerek kalmadan kendiliğinden uygulandığı için dikkat edilecek birşey yok sadece ağırlığa yüklenirken nefes ver boşta nefes alınmalıdır.  

Hareket sırasında dikkat edilecek noktalar; Egzersiz boyunca bir ayak önde bir ayak arkada olmalıdır, boşta kalan el ile makinenin sağlam bir köşesinden kavrayarak hareketin kaçmasını engelleyin  dirsekten omuza kadar olan kısım fazla oynamamalıdır ve dirsek yanlara doğru açılmamalıdır. Hareketin başlangıcı göğüs üstü ve her iki göğüs kasının ortasıdır ve bitişi kalça yanı arkaya doğru olan kısımdır, aşağı iterken nefes verin kol gevşetirken nefes alın.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma   1- Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

2- Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.

3- Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kiko başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutcular için geçerli normal kişiler için değil).

4- Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Egzersiz Profili

ONE ARM PULLEY PUSHDOWN
 • Ana Kas Grup: Arka Kol-Triceps
 • İkincil kas (lar): Yok
 • Egzersiz Türü: Güç
 • Gerekli Ekipman Arm Pulley
 • Set Ve Tekrar: 4 set 10 tekrar (Eğitmene Danışınız )
 • Kuvvet Tipi: İtme
 • Experiene Seviye: Başlangıç ve İleri
 • VIDEO : Video İzle
 • Yazar : M.Özer Çaylı
 • 1.Derece Çalışan Kaslar

  2.Derece Çalışan Kaslar

  ilk   geri   ileri    son


  Tags : Dumbbell Triceps Barbell Triceps Triceps Hareketleri Makinede Triceps Dips Pushdown Close Grip Bench Press Machine Dip Bench Dips Cable Triceps Extension One Arm Triceps Extension
  Sistemler 1 2 3