Seated One Dumbbell Triceps Extension

SEATED ONE DUMBBELL TRICEPS EXTENSION

SEATED ONE DUMBBELL TRICEPS EXTENSION  Resimli Anlatım Türkçe

SEATED ONE DUMBBELL TRICEPS EXTENSION

Düz sıranın ucuna oturularak, iki el ile tutulan dumbbell, yukarıya kaldırılarak baş arkasına sarkıtılır, ve arkaya doğru sarkıtılmış olan dumbbell, nefes verilerek, dirsek ve kollar düzelinceye kadar, kontrollü ve yavaşça yukarıya kaldırılır ve nefes alınarak tekrar başlangıç durumuna dönülür ve devam edilir.

Hareket boyunca dikkat edilmesi geren hususlar; Uygulama sırasında bota kalan elinizi egzersizi çalışan kolunuzun dirseğine dayayarak oynamasını engelleyebilirsiniz, ağır kilolarda yine boştaki el ile çalışan kolun ön tarafında dokunarak yada hafifçe iterek yardım edebilirsiniz ama bunu alışkanlık haline getiröeyin. Eğer  sırt dayamalı bir sehpada yaparsanız hareket çok daha etkili olur, bunun nedeni vücudun oynamamsı , vücut oynamadığı için harekket diğerine göre%25 daha fazla etkili olur.

Bu egzersizin alternatifi cabke one arm triceps extension'dur eğer dambıl ile uğraşmak istemezseniz halatla yapabilirsiniz ama her zaman tercihini barbell ve dumbbell ile yapılan eğzersizler olsun.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma   1- Kol için ihtisas çalışması yani haftanın 1 gününü seçin ve o gün sadece kol antrenmanı yapın.

2- Kollarınızı çok çabuk geliştirmek için çok çalışmalıyız gibi saçma bir düşünceye kapılmayın biceps ve triceps kaslarını haftada 1 günden fazla çalıştırmayın. Unutmayın zaten bacak ve baldır yada karın gibi hareketler hariç neredeyse tüm kaslarda kol çalışır daha fazladan biceps ve triceps çalışmanıza gerek yoktur.

3- Antrenmandan önce karbonhidrat ve antrenmandan sonra 1 saat içinde mutlaka protein tüketin eğer proteinli besinlere ulaşma şansınız yoksa protein bar veya protein tozu kullanabilirsiniz. Günlük protein kullanımı kiko başına 3 gr olsun. 70 kiloluk birisi günlük 140gr protein tüketmelidir (bu vücutcular için geçerli normal kişiler için değil).

4- Mümkünse kol çalışmasını cumartesi yapın ve pazar günü dinlenin , unutmayın çalıştığınız gün değil ertesi gün kaslar daha iyi gelişir.

Egzersiz Profili

triceps-arkakol
 • Ana Kas Grup: Triceps
 • İkincil kas (lar): Omuz
 • Egzersiz Türü: Güç
 • Gerekli Ekipman Dumbbell
 • Set Ve Tekrar: 4 set 10 tekrar (Eğitmene Danışınız )
 • Kuvvet Tipi: İtme
 • Experiene Seviye: Başlangıç ve İleri
 • VIDEO : Video İzle
 • Yazar : M.Özer Çaylı
 • 1.Derece Çalışan Kaslar

  2.Derece Çalışan Kaslar


  ilk   geri   ileri    son


  Tags : Dumbbell Triceps Barbell Triceps Triceps Hareketleri Makinede Triceps Dips Pushdown Close Grip Bench Press Machine Dip Bench Dips Cable Triceps Extension One Arm Triceps Extension Triceps Mlitary Press
  Sistemler 1 2 3

   

  Önceki 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 Sonraki