Triceps Extension Tekniği Nasıl Yapılır Resimli Anlatım

Triceps Extension Tekniği Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Türkçe

 


Triceps Extension Tekniği Nasıl Yapılır Resimli Anlatım Türkçe

Triceps Extension Tekniği yapılışı; Düz bir bench sehpası üzerine sırt üstü uzanılır,eller arasında 20 cm kalcak şekide baş üzerinde kollar dik pozisyonda tutulur.

Dirrsekten kırılarak eller başın arka kısmına gelecek şekilde nefes alınarak indirilir ,nefes verilerek başlangıç pozisyonuna dönülür.Hareketi yaparken dirseklerin oynamamasına dikkat edilmelidir.Hareket Ez Bar Veya Düz Barbell ile yapılabilir bu sizin ve eğitmeninizin tercihine bağlıdır.

Barbell yukarı iterken nefes ver indirirken nefes al , Dirseklerin sabit durması için çaba gösteriniz ve bar başınızın hafif arkasına inmelidir, Dirsekler baş üzerine gelecek pozisyonda tutulmalıdır. Hareket boyunca boyun ve baş sehpanın üzerinde olmalıdır , boynu boşa çıkarıp yapanlar var ama bu sakıncalıdır ve kalıcı boyun hasarlarına ve boyun fıtığına neden olabilir.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma Ağırlık programınızı uygularken çalıştırdığınız kas grubunun dinlenmesi ve nabzın normale dönmesi için kas grubunu kasarak aktif dinlenme yapın. Bu süre 1 dakikayı geçmemelidir.

Dambıl ve barlara takılan ağırlıkları mutlaka emniyet mandalı takıp sabitledikten sonra kullanınız.

Serbest Ağırlık çalışmaları : Serbest ağırlık ile çalışma (SAÇ) ingilizce (free weight training) ve ağırlıklı makinalarda (AMÇ) ingilizce (weight machines) çalışma diye ikiye ayrılmaktadır.SAÇ(FWT) ise kendi içinde dambıl ve barbell ile yapılan kaldırmalar diye bölümlere ayrılmaktadır.Programlar her iki çalışma şeklini de kapsamalıdır,sadece barbell veya sadece dambıl ile yapılan programlar ile istenilen sonuç tam olarak alınmaz.

Egzersiz Profili

Triceps extension

1.Derece Çalışan Kaslar

2.Derece Çalışan Kaslar

 

ilk   geri   ileri    son
Sistemler 1 2 3

Tags : Dumbbell Triceps Barbell Triceps Triceps Hareketleri Makinede Triceps Dips Pushdown Close Grip Bench Press Machine Dip Bench Dips Cable Triceps Extension One Arm Triceps


 

 

 

Copyright © 2016 | bodybuilding TR Eurostargym | ,, eurostargym.com adsense gizlilik politikasi