Standing Dumbbell Press Omuz Hareketi Resimli

STANDING DUMBBELL PRESS

STANDING DUMBBELL PRESS Resimli anlatım Türkçe

STANDING DUMBBELL PRESS Resimli anlatım Türkçe ;  Ayaklar omuz genişliği kadar açıklıkla durulur.  Dumbbell'lar avuç içleri karşıya doğru bakacak şekilde sıkıca kavranır ve omuz hizasına getirilir, Omuz hizasından itibaren nefes verilerek yukarıya baş üzerine kadar kaldırılır ve nefes alarak tekrar başlangıç pozisyonuna indirilir.

Ayakta uygulandığı için hareketi diğer kas gruplarının yardımıyla daha ağır kilolarla uygulama imkanı vardır.  Hareketi daha kolay yapmak için sırtınızı bir duvara veya sağlam bir makineye dayayarak yapın hem bel ağrısı oluşmaz hemde vücudunuzu oynatmadan kaynaklanan hareket kaçağını engellemiş olrsunuz.

Verilen tekrarlar yapılır ve 1 set bitiirilmiş olur, verilen setlerde tamamlanarak hareket sona erdirilir. Farklı Hareketler arasında mutlaka 1 dakika dinlenin.

Hatırlatma ; Her antrenman sonunda mutlaka (warm-down) soğuma yapın. Soğuma bir aktif dinlenme şeklidir. Çalışma sonrası kan ve kasta biriken laktik asit bu şekilde bünyeden daha çabuk uzaklaştırılır. Düşük tempolu 10-12 dakikalık esneme - germe egzersizi veya 10 dakikalık hafif ağırlık ve tempo ile çelışme soğuma için idealdir.

1. Derecede Kaslar

2.Derecede Kaslar

Omuz anatomisi ve kasları


ilk   geri    ileri    son
Sistemler 1 2 3

 

Önceki 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 Sonraki
Copyright © 2016 | bodybuilding TR Eurostargym | ,, eurostargym.com adsense gizlilik politikasi