Yoğurdun faydaları nelerdir,Yoğurdun Faydası

Bu Yazılarda İlginizi Çekebilir
 • Domatesin Besin Değeri
 • Muzun Faydası Nedir?
 • Balın Besin Değeri
 • Sağlıklı yaşa,kendine güven
 • Kilo alma Diyeti
 • Yumurtanın besin değeri
 • Zeytinin besin değeri
 • Gıdaların Glisemiks İndeksi
 • Yemekten sonra bunları yapmayın
 • yoğurtYoğurdun besin değerleri tablosu
  Kase (orta/normal) Süzme Yoğurt (Tam Yağlı) için besin değerleri:İyi bir protein kaynağı olmasının yanı sıra A,B ve E vitaminleri ile kalsiyum fosfor ve magnezyum içeriği zengindir. Süt şekerini laktik aside çevirdiği için hem laktoz intoleransı olanların kullanabileceği bir besin hem de süte göre şekerin aside dönüşmesi sebebiyle kalorisi daha düşüktür. İçeriğindeki yararlı bakteriler sebebiyle bağırsak dostudur. Zarar gören bağırsak florasını düzenleyici etkisi vardır. Sütteki şekeri ve peynirdeki tuzu düşündüğümüzde süt ürünleri içindeki en iyi besin yoğurttur. Süt ve peynirde olduğu gibi kemik ve diş sağlığına faydalıdır. Yoğurtun yararları arasında kronik diyabet, ishal, gut ve dizanteri gibi hastalıklara karşı tedavi edici, vücudu radyoaktiviteye karşı koruyucu, tümör ve kanser oluşumunu önleyici özellikler sayılabilir. İshalin panzehiri olması sebebiyle özellikle yaz aylarında çocuklarda artış görülen ishalin tedavisinde çocuklara bol bol yoğurt yedirilmelidir. İçeriğindeki probiyotikler bağışıklığı güçlendirir. Hastalıklara karşı koruyucu etkisi vardır. Araştırmalar, şekersiz yoğurdun nefes kokusunu giderdiği, diş taşı ve diş eti iltihaplarını doğal yollardan önlediğini ortaya koymaktadır. Toksin atımında etkilidir. Özellikle sigara kullananlara bol bol yoğurt yemelerini tavsiye ederim.  

  Yoğurt her öğünde tüketilebilir. Sade tüketilebileceği gibi meyve ile birlikte tüketilmesi de çok uygundur. Sarımsaklı yoğurt sağlığınız için ideal ikilidir. Her ikisi de bağışıklığı kuvvetlendirir. Sarımsak kalbi korur, iyi kolesterolü arttırır, kötü kolesterolü düşürür. İçeriğindeki allisin mikrop öldürür, kan basıncını düşürür, kanser önleyicidir. 

  Yoğurtun az yağlı olanları tercih edilmelidir. Özellikle sindirim ve bağırsak sorunu olanlar, düzenli ilaç kullananlar, sigara içenler gibi toksinlere fazlasıyla maruz kalan gruplar, gelişme çağında ve yaşlılıkta yoğurt tüketimi çok faydalı ve gereklidir. Yoğurdun kalorisi ve besin değerleri hakkındaki yazımızı da okumanızı tavsiye ederiz.
  KALORİ CETVELİ    VÜCUT KİTLE İNDEKSİ    KİLO ALMA DİYETİ    MEYVE   BALIK-TAVUK   SEBZE   YOĞURT-SÜT    VIDEO
  Zayıflama Diyet 12345678910



  Yoğrut besin değeri,yoğurdun besin değeri

  Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10    Sonraki


  Tags Eurostar gym,eurostargym.com,euro star gym,Vücut geliştirme hareketleri,Kas geliştirme Programı,İnsan Anatomisi yapısı,Türk İlaç Rehberi , Plates Egzersizleri,Göğüs Kası geliştirme,omuz kas geliştirme,pazu kası,triceps,arkakol kasları,vücut geliştirme videoları, kas geliştirme hareketleri,bilek kası geliştirme,omuz kasları,karın kasları eritme hareketleri ,videolar, f,tness hareketleri videoları , fiitness nedir,fitness nasıl yapılır,fitness salonları,plates fitness kursları,dersler,
  rss feedYardımeurostargym.comeurostargym.com adsense gizlilik politikasi Pingates